Ako si vybrať správne vchodové dvere ?

30. mája 2016
Ako si vybrať správne vchodové dvere ?

Úlohou dverí,  pre vstup do bytu alebo domu, je hlavne ochrana pred neželanými hosťami.

Málokedy sa vyžaduje, aby vaše vstupné dvere boli vybavené protipožiarnym uzáverom, potom máte možnosť vybrať si vchodové dvere, ktoré sú dostatočne bezpečné, masívne a odolné, aby ochránili vaše obydlie pred neželanými hosťami, a pritom nemusíte priplácať za protipožiarnu úpravu.

Modern front doors.jpg

Pre výrobu tohto typu vchodových dverí sa používa pevný zosilnený smrekový rám s robustnou výplňou z plnej drevotriesky . Táto konštrukcia zaisťuje, že vchodové dvere sú dostatočne pevné . Aby bola zaistená dostatočná miera bezpečnosti, k výbave týchto dverí patrí aj zosilnený pánt s vyššou odolnosťou a  zámok s rozstupom 90 mm . Ak potrebujete bezpečnostné vlastnosti dverí ešte vylepšiť, môžete ich doplniť  bezpečnostným kovaním .

Entrance door jgdoor.jpg

Okrem vysokej odolnosti a pevnosti, je úroveň zvukovej izolácie do hodnoty 37 decibelov , ktorá je plne vyhovujúca pre použitie v panelových domoch, kde pre vstup do bytových jednotiek je podľa predpisov nutná inštalácia dverí s odolnosťou pri vyššom zaťažení.

Fiberglass entry doors with sidelights prices4 jpg.gif

Rozmery bežne ponúkaných vstupných bytových dverí sú: výška 197 cm a šírka buď 80 alebo 90 cm. Pri výbere vzhľadu týchto bytových dverí si môžete vybrať široké spektrum povrchových úprav. Cenovo dostupná fólia s potlačou predstavuje najjednoduchší a najmenej odolné riešenie povrchu, preto sa táto povrchová úprava odporúča pre interiérové dvere . Pre vstupné dvere je vhodné zvoliť kvalitnejšie, vysoko odolné laminátové povrchy CPL 0,2 alebo 0,8 mm  v rôznych prevedení ako- buk, breza, jelša, javor, mahagón a v mnoho ďalších odtieňov..

Obľúbeným riešením povrchu dverí z vysoko odolného laminátu s plastickou štruktúrou dreveného povrchu je špeciálna povrchová úprava SOLO 3D (od SOLODOOR) , vďaka ktorej získate dvere s autentickým prírodným vzhľadom dreva a súčasne vysoko odolným povrchom. Ak zvolíte klasický prírodný dýhovaný povrch , je dosť chúlostivý a náročný na údržbu.

Modern front doors 1.jpg

Ďalším trvanlivým povrchom, ktorý je pre vchodové dvere dostupný, je nástrek lakom RAL s výberom z mnohých farebných odtieňov.

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre