Ako udržať vašu kuchyňu dokonale čistú?

5. januára 2017
Ako udržať vašu kuchyňu dokonale čistú?

Ktorá žena by si nepriala krásnu a čistú kuchyňu? Ale ako to dosiahnuť?

Kuchyňa je srdcom domova. Je tiež miestom dôverných rozhovorov, kde sa ventilujú každodenné problémy. Darí sa tu však aj baktériám, ktoré pri pravidelnom čistení nemajú šancu.

Commercial Kitchen Cleaning Services1

Ako v kuchyni udržiavať čistotu?

Sporák – elektrické sporáky s kovovými platňami sa najlepšie čistia hubkou s jemným mydlom alebo jarou. Platňa sa čistí ľahšie, ak je ešte trochu teplá.

Arrange kitchen cabinets in 5 steps Cleaning Kitchen

Keramická platňa – tu opatrne, keramické platne sa môžu ľahko poškriabať. Škvrny nikdy neodstraňujte drôtenkou ani nožom. Čistite ich mäkkou stranou špongie na riady, kým je platňa ešte teplá. Ak potrebujete účinnejšiu metódu, odstráňte škvrny škrabkou so žiletkou, ktorá je často príslušenstvom sporáka. Nakoniec dosku vyleštite suchou utierkou.

Drez – nerezové drezy čistite prostriedkom na umývanie riadu a utierkou z mikrovlákna alebo kuchynskú hubkou. Čistenie drezu je trochu náročnejšie. Ak nestačí prostriedok na umývanie riadu, použite hrubú kefu a jemné mydlo.

Clean the kitchen on five tips for a shiny clean kitchen.jpg

Rúra – rúru čistite utierkou z mikrovlákna a jemným mydlom. Ak je silne znečistená, nastriekajte na steny zmes jemného mydla s vodou v pomere 1: 1. Potom rúru na desať minút zapnite na 100 ° C a akonáhle vychladne, dôkladne ju vytrite.

Digestor – mnohé filtre digestora možno umývať v umývačke riadu. Ak nie, namočte ich do vody s prídavkom malého množstva jemného mydla a prostriedku na umývanie riadu.

Obklady – použite hubku na riad namočenou vo vlažnej vode s prostriedkom na umývanie riadu. Používajte mäkkú stranu hubky. Abrazívna strana by mohla obklady poškrabať a na poškriabaných obkladoch sa lepšie držia nečistoty a mastnota.

Clean counter.jpg

Dvierka kuchynskej linky – tie sa najlepšie čistia zdola nahor a potom znova dole. Takto nevzniknú špinavé šmuhy.

Chladnička a mraznička – ak nemáte mrazničku s automatickým odmrazovaním, musíte ju odmrazovať sami. Vnútorný priestor chladničky čistite niekoľkokrát za rok. Vyberte všetky potraviny a vytrite roztokom z vody a octu. Utrite tiež poháre a sáčky, než ich vrátite späť do chladničky. Ak chcete zabrániť vzniku plesní, potrite gumové tesnenie dverí trochou bieleho octu.

Mikrovlnná rúra – dajte do rúry misku s vodou a ohrievajte ju, kým sa nezačne variť. Asi minútu nechajte vodu vyparovať a potom vnútorný priestor rúry jednoducho vytrite. Pokiaľ je rúra vnútri silne znečistená, pridajte do vody dve čajové lyžičky octu.

Microwave cleaning tips.jpg

Ako sa zbaviť octomiliek?
Do pohára nalejte napr. Ocot alebo víno a pridajte niekoľko kvapiek prostriedku na umývanie riadu a pohár postavte na strategické miesto. Prostriedok na umývanie riadu odstráni povrchové napätie tekutiny a mušky sa utopia.

Woman cleaning kitchen 50s 920x400.jpg

Aby ste v kuchyni udržiavali čistotu, tak pravidelne:

  • Upratujte chladničku (staré potraviny vyhadzujte)
  • Riady umývajte hneď po jedle
  • 2x týždenne vysávajte prach, 1x týždenne vytierajte
  • Sporák a drez utierajte ihneď po varení
  • Pravidelne meňte utierky
Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Súvisiace príspevky
Komentáre