Babské rady proti plaču nad cibuľou

29. augusta 2016
reklama:
Babské rady proti plaču nad cibuľou
reklama:

Neexistuje asi nikto, koho by cibuľa ani trochu neštípala, preto je tu pár rád, ktoré vaše trápenia aspoň trochu zmierni.

18l0qzedpq86zjpg.jpg

Chleba v ústach

Naše babičky si vždy pri krájaní cibule dávali do úst kúsok chleba, ktorý pri tom žuvali. Údajne to ale nemá žiadnu chemickú spojitosť, ide len o to, že sa sústredíte na niečo iné a preto vás oči toľko nepália.

Zápalka medzi zubami

Tesne pred tým, ako začnete s krájaním, škrtnite zápalkou, ktorú ihneď potom sfúknite a strčte si ju medzi zuby. Dym zo zápalky vám pôjde priamo do nosa a zabráni tak výparom z cibule, aby vás dráždili. Pokiaľ ale krájate viac ako len jednu cibuľu, budete tých zápaliek asi potrebovať  viac.:)

Cibuľa do mrazničky

Päť minút pred krájaním vložte cibuľu do mrazničky. Keď je totiž cibuľa ľadová, nemá tak dráždivé účinky a nebudete po nej toľko roniť slzy. Rovnako funguje napríklad ľadová voda.

1 1.jpg

Ostrý nôž

Cut onions.jpg

Čím ostrejší nôž si na krájanie vezmete, tým cibuľu menej poškodíte, takže nebude púšťať toľko šťavy, ktorá vás vlastne núti k slzám. A samozrejme s tupým nožom moc toho nenakrájate. Buď si vyplačete oči alebo odrežete prst.

 

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre