Dukátová zlatá v C1 žien, Macová piata

Dukatova
Slovenská reprezentantka Jana Dukátová na stupni pre víťazky K1 žien na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v slovinskom Tacene. Tacen, 11. september 2010. Foto: SITA/Peter Pašuth

TACEN 12. septembra (WEBNOVINY) – Slovenská reprezentantka Jana Dukátová sa stala majsterkou sveta v disciplíne C1 na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v slovinskom Tacene. Strieborná medailistka zo sobotňajšieho kajaku si počínala v nedeľňajšom finále C1 suverénnym spôsobom, keď druhú Austrálčanku Leanne Guineaovú zdolala aj s dvoma trestnými sekundami o 6,19 s.

Bronz si vybojovala ďalšia austrálska kanoistka Jessica Foxová. Druhá slovenská reprezentantka Katarína Macová obsadila 5. miesto. Nedávna majsterka Európy z Čunova síce ako jediná finalistka zajazdila trať s nulou na konte trestných sekúnd, ale príliš opatrnou jazdou prišla o medailovú radosť.

Je to fantázia. Veľmi sa teším. Ani neviem ako a bola som zrazu v cieli. Všetko mi vychádzalo, vedela som, že môžem ísť ešte hladšie ako v semifinále, kde to nebolo úplne ideálne,“ povedala Jana Dukátová v prvej reakcii v cieli.

Ženské preteky v C1 boli ako plnohodnotná súčasť pretekov v rámci programu majstrovstiev sveta zaradené po prvý raz. Pred rokom v španielskom Seu d´Urgell boli ešte len ukážkovou disciplínou a Macová tam obsadila 6. miesto. Slovensko má v Tacene na konte už tri medailové zásahy. Okrem dvoch spomenutých cenných kovov Dukátovej aj zlato súrodencov Pavla a Petra Hochschornerovcov v C2. Finálový program pokračuje mužskou „céjednotkou„, kde má Slovensko až troch zástupcov s reálnymi medailovými ambíciami.

Výsledky – finále:

ŽENY

C1: 1. Jana Dukátová (SR) 125,71 (2), 2. Leanne Guineaová (Austr.) 131,90 (2), 3. Jessica Foxová (Austr.) 134,18 (4), 4. Caroline Loirová (Fr.) 144,06 (4), 5. Katarína Macová (SR) 151,08 (0), 6. Hailey Thompsonová (USA) 179,60 (4), 7. Mallory Franklinová (V. Brit.) 181,79 (2), 8. Sindy Audetová (Kan.) 217,58 (52), 9. Teng Čcchian-čchian (Čína) 234,73 (52), 10. Michaela Grimmová (Nem.) 290,13 (154)