Kokosový olej- prispieva k zdravému fungovaniu srdca

20. mája 2016
Kokosový olej- prispieva k zdravému fungovaniu srdca

Kokosový olej 
Extrakt z kokosového orecha hrá dôležitú úlohu napríklad pre zdravé srdce, posilňuje imunitný systém a prispieva k lepšiemu fungovaniu imunitného systému. Okrem toho, mastné kyseliny v kokosovom oleji vyživujú pleť aj vlasy, vďaka čomu sú pružnejšie a lesklejšie. Pri aplikácii “zvonku” sa zase olej postará o dostatok vlhkosti. A aj vďaka tomu je kokosový olej pridávaný do kozmetických prípravkov.

Coconut oil tease today 160122

Chudnutie
Tak jednoduché, ako to vyzerá, to s chudnutím nie je. Nestačí si ráno dať lyžičku kokosového oleja a hmotnosť bude zázračne klesať. Isté je, že kyselina laurová, ktorá sa v značnom množstve nachádza práve v kokosovom oleji, sa v tele mení na účinný monoglyceridov. A niektoré štúdie potvrdzujú, že spomínaná kyselina má pozitívny vplyv na organizmus. Okrem iného má antibakteriálne účinky, vhodne stimuluje obehový systém a tiež obranyschopnosť organizmu. Okrem toho výskumy dokazujú, že kokosový olej, ak je podávaný ako doplnok stravy, prispieva k optimalizácii hladiny tukov v krvi, chráni pečeň a pomáha metabolizmu v organizme.

Coconut oil.jpg

Kvalitný kokosový olej
Najvyššiu kvalitu má panenský kokosový olej vyrobený z plodov tradičných kokosových paliem. Vyrába sa lisovaním kokosovej dužiny a spracováva pri teplote nepresahujúcej 60 °C, bez zbavovania vône, nesmie byť rafinovaný a hydrogenovaný. Vynechaním rafinácie si zachováva príjemnú, typickú vôňu. Neobsahuje prídavky vitamínov alebo iných aditív.

Páčil sa Vám článok?
reklama: