Levanduľový olej na ekzém

5. septembra 2016
Levanduľový olej na ekzém

Môžete ho kúpiť aj v lekárňach, ale dá sa vyrobiť aj doma. Potierajte si miesta, ktoré vás najviac svrbia, a v ktorých cítite najväčšie napätie. Pokožku to upokojí a postupne sa zredukuje aj výskyt ekzému, pretože sa už nebudete tak dráždiť škrabaním.

Lavender oil 2 natural remedies.jpg

Olej pôsobí zároveň aj ako aromaterapia a upokojuje. Ďalší z vlastnosťou je zlepšenie prekrvenia pokožky. Vďaka tomu sa levanduľa uplatnila aj ako účinný pomocník proti vráskam. Postačí vám k tomu pár kvapiek oleja, ktoré vmiešate do vaječného bielka. Nevyšľahajte z neho však tuhý sneh, len ho trochu premixujte. Toto si potom vmasírujte do pokožky tváre, nechajte 20 minút pôsobiť a opláchnite vlažnou vodou.

Lavender procucts, spa concept

Je skvelý aj na zapálenú, červenú pokožku. Či ju spôsobí infekcia, poranenie, podráždenie, alebo zlá kvalita pleti, levanduľa bude vašou záchranou. Skúste levanduľový olej. Taká kúra vás najprv zbaví zápalu a potom pomôže tiež odstrániť pravú príčinu tohto problému.

Postup výroby oleja:

  1. Kvety sušenej alebo čerstvej levandule dajte do pohára.
  2. Nosný olej si pomaly zohrejte na panvici. Potrebné je také množstvo oleja, ktoré sa zmestí do pohára s levanduľovými kvetmi.
  3. Zalejte kvety ohriatym nosným olejom a prikryte kuchynskou fóliou. Poriadne pohár zabezpečte gumičkou tak, aby z neho fólia nespadla.
  4. Pohár uložte na chladnom a tmavom mieste a nechajte odpočívať celý mesiac. Raz denne však zmes pretrepte, aby sa olej z levanduľou uvoľnil.
  5. Po mesiaci pohár otvoríte, vyberte kvety a lyžicou ich poriadne stláčajte. Tak získate vzácny levanduľový olej z kvetov. Získaný olej uskladnite v uzatvárateľnej sklenenej fľaštičke.
Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Súvisiace príspevky
Komentáre