Nebojte sa renovovať

18. marca 2016
reklama:
Nebojte sa renovovať
reklama:
 Staré kusy nábytku, ktoré zruční remeselníci dokázali vrátiť do dnešnej kuchyne, obývačky či spálne majú tú nespornú výhodu, že predstavujú takmer bez výnimky vysoko kvalitné výrobky.
Nielen kvalita, ale aj pohodlie a krása sú overené generáciami.
Býva to nábytok vyrábaný poctivo a z dreva, zatiaľ čo moderné vybavenie je zvyčajne z drevotriesky. Nevýhodou Repaše je pomerne vysoká cena.
Samozrejme závisí na stave nábytku aj od materiálu poťahu, ktorý zvolíte.
3b9782ae26ea51d1d8a247534db6746a.jpg
Nebojte sa výstrelkov
Aj keď je kreslo naozaj veľmi staré,  nemusí jeho nová tvár históriu nutne kopírovať.
Vedľa klasických poťahov môžete zvoliť tiež niektorú z moderných poťahových látok.
 Barokové kreslo bude vyzerať zaujímavo “odeté” do zebrích pruhov, geometrických kruhov na svietivo blankytnej textílii, v kockách alebo s tvárou Marilyn Monroe.
O to viac bude potom zapadať do moderného interiéru či fungovať ako neprehliadnuteľný solitér.
Potrebujete dokumentáciu
Ak sa rozhodnete staré kreslo opraviť a opatriť novým poťahom svojpomocne, nie je to jednoduché. Avšak pri značnej zručnosti a znalosti postupov je to možné.
Je potrebné si kus na obnove starostlivo zdokumentovať, riadne zmerať a rozoberať ho pomaly, po častiach. Pri tomto procese si skúste stále fotiť jednotlivé fázy a postup rozoberanie zapisovať.
6dcfe2eb3828a4845021cd70b4369437.jpg
Veci, ktoré potrebujete na poťahovanie, môžete zakúpiť v obchode s čalúnnickými potrebami, kde vám určite poradia, čo všetko budete potrebovať.
Najviac vás bude stáť čalúnicka pištoľ, bez ktorej sa nezaobídete. Vyberajte ju podľa tvrdosti dreva, z ktorého je nábytok vyrobený. Obnovenie poťahu napríklad stoličky nemusí byť až tak náročné, nemusíte sa baviť s vypínaním popruhov alebo s pružinami. To už je nutné v prípade kresla či pohovky.Tieto “zložitejšie” kusy radšej zverte odborníkom. Len stolár navyše dokáže opraviť drevo takmer neviditeľne a tak, aby slúžilo ešte desiatky rokov.
Refurbished thrift store chair furniture refinishing pinterest for your space 564b2a7faf04b 500x500.jpg
V prvej fáze by mal daný kus prísť do rúk čalúnika, ktorý ho odstrojí na drevo. Tým aj spozná, ako bol pred desaťročiami vyrobený.
Potom je na rade stolár, ktorý zahladí stopy po červotočoch, opraví čo je potrebné, prípadne vyrobí chýbajúce časti. Čaluník potom kreslo opäť oblečie a vám nezostáva, než sa pohodlne usadiť, tešiť sa z atmosféry, ktorú prinesie do dnešných dní.
Refurbished furniture inspiring with photo of refurbished furniture style fresh on ideas.png

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre