Starajte sa o matrace a majte zdravší spánok

7. novembra 2016
Starajte sa o matrace a majte zdravší spánok

Kúpa kvalitného matraca je dôležitá, ale musíme sa oňho patrične starať. Pozrite sa s nami na pár tipov, ako sa o lôžko správne starať.

Ergo rest mattress.jpg

Pravidelné otáčanie

Niekto spí na chrbte, niekto na bruchu – všetci máme skrátka obľúbené polohy, ktoré bohužiaľ matrac namáhajú. Aby ste predišli predčasnému zničeniu matraca, pravidelne ho otáčajte, a to nielen zo strany na stranu, ale tiež meňte polohu nôh a hlavy. Matrac otáčajte raz mesačne a vždy ho najprv dôkladne vyvetrajte a vysušte. Pri manipulácii ho príliš neprehýbajte a pre transport ho umiestnite do ochranného obalu.
Životnosť matraca tiež výrazne ovplyvňuje kvalita roštu, ktorý musí byť pružný. Matrac je vystavený tlaku vášho tela každú noc a pružný rošt mu práve s týmto tlakom pomáha. Ideálne sú lamelové rošty s väčšími medzerami, ktoré môžu životnosť matraca výrazne predĺžiť.

Mattress_smile_2.jpg

Čo všetko prať?

Každý matrac by mal mať snímateľný poťah, ktorý je tiež nutné prať. Ak žiadny takýto nemáte, kúpte si ho – vyvarujete sa tak problémom s odstraňovaním fľakov a výrazne tak zamedzíte premnoženie roztočov .
Posteľnú bielizeň aj plachtu je nutné meniť aspoň raz za 14dní, samozrejme záleží tiež na ročnom období a zdravotnom stave. Ak trpíte alergiami, meňte posteľnú bielizeň aspoň raz týždenne. Obliečky je potrebné prať pri vysokej teplote a potom vyžehliť. Nezabúdajte ani na vankúš a perinu, aj keď sú kryté obliečkami, aspoň raz za rok ich vyperte.

Sheraton mattress pad sh 114_xlrg.jpg

Nezabudnite na dekoráciu

V posteli sa vám skrátka musí páčiť! Nakúpte si originálne obliečky , pohodlné pyžamo a na nočný stolík si umiestnite potrebné kvetiny.

 

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Súvisiace príspevky
Komentáre