Vyberáme rohož do kúpeľne

17. marca 2016
Vyberáme rohož do kúpeľne

V kúpeľni trávime veľa času a preto je dôležité sa v nej aj cítiť dobre.

Je mnoho druhov rohoží do kúpeľne, ale akú si vybrať?

Post_____________.jpg

  1. Gumové rohože

Jednou z najpopulárnejších variantov rohože pre kúpeľne, sú gumové rohože. Sú veľmi praktické, pretože nevyžadujú osobitnú starostlivosť, absolútne sa na nich nešmýka a zachovajú si svoj pôvodný vzhľad. Tieto rohože môžu byť vybavené s reliéfnym povrchom pre masáž nôh.

Post_________________1.jpg

2. Textilná rohož

Nie menej populárne a veľmi krásne verzie rohože, ktorá je často vyrobená z bavlny alebo akrylu.Táto podložka bude veľký dekoračný prvok, pretože môže mať ľubovoľný tvar a konštrukcia. Je však nutné poznamenať, že takáto podložka nie je príliš vhodná pre malé kúpeľne, pretože je vhodná pre umiestnenie v suchej zóne: vedľa umývadla alebo vedľa dverí, kde sa až tak nedostanú k vode. Pretože by mohli po čase stratiť svoj pekný vzhľad vďaka vode, ktorá by neustále na rohož striekala napríklad zo sprchy.

Post_______1.jpg
3. Rohož z mikrovlákna
Veľmi príjemný materiál. Táto podložka nevyžaduje sušenie, rýchlo absorbuje vlhkosť . Spodná časť rohože je zvyčajne vyrobená zo silikónu, takže to nebude kĺzať na podlahe a poskytne vám plnú bezpečnosť. Jedna z nevýhod je tá , že nemá až takú dlhú životnosť.
Post_______4.jpg
4. Drevená podložka
Drevené kúpeľňové predložky sú veľmi šetrné k životnému prostrediu, okrem toho sú pomerne odolné a dávajú priestor pre estetiku.
 Je síce bezpečná no časom môže stratiť svoj vzhľad kôli vode, preto treba dbať na jej neustále ošetrovanie.
Post_________________ 1.jpg
 

 

Páčil sa Vám článok?
reklama: