Ako si vybrať správne vchodové dvere ?

30. mája 2016
reklama:
Ako si vybrať správne vchodové dvere ?

Málokedy sa vyžaduje, aby vaše vstupné dvere boli vybavené protipožiarnym uzáverom, potom máte možnosť vybrať si vchodové dvere, ktoré sú dostatočne bezpečné, masívne a odolné, aby ochránili vaše obydlie pred neželanými hosťami, a pritom nemusíte priplácať za protipožiarnu úpravu.

Modern front doors.jpg

Pre výrobu tohto typu vchodových dverí sa používa pevný zosilnený smrekový rám s robustnou výplňou z plnej drevotriesky . Táto konštrukcia zaisťuje, že vchodové dvere sú dostatočne pevné . Aby bola zaistená dostatočná miera bezpečnosti, k výbave týchto dverí patrí aj zosilnený pánt s vyššou odolnosťou a  zámok s rozstupom 90 mm . Ak potrebujete bezpečnostné vlastnosti dverí ešte vylepšiť, môžete ich doplniť  bezpečnostným kovaním .

Entrance door jgdoor.jpg

Okrem vysokej odolnosti a pevnosti, je úroveň zvukovej izolácie do hodnoty 37 decibelov , ktorá je plne vyhovujúca pre použitie v panelových domoch, kde pre vstup do bytových jednotiek je podľa predpisov nutná inštalácia dverí s odolnosťou pri vyššom zaťažení.

Fiberglass entry doors with sidelights prices4 jpg.gif

Rozmery bežne ponúkaných vstupných bytových dverí sú: výška 197 cm a šírka buď 80 alebo 90 cm. Pri výbere vzhľadu týchto bytových dverí si môžete vybrať široké spektrum povrchových úprav. Cenovo dostupná fólia s potlačou predstavuje najjednoduchší a najmenej odolné riešenie povrchu, preto sa táto povrchová úprava odporúča pre interiérové dvere . Pre vstupné dvere je vhodné zvoliť kvalitnejšie, vysoko odolné laminátové povrchy CPL 0,2 alebo 0,8 mm  v rôznych prevedení ako- buk, breza, jelša, javor, mahagón a v mnoho ďalších odtieňov..

Obľúbeným riešením povrchu dverí z vysoko odolného laminátu s plastickou štruktúrou dreveného povrchu je špeciálna povrchová úprava SOLO 3D (od SOLODOOR) , vďaka ktorej získate dvere s autentickým prírodným vzhľadom dreva a súčasne vysoko odolným povrchom. Ak zvolíte klasický prírodný dýhovaný povrch , je dosť chúlostivý a náročný na údržbu.

Modern front doors 1.jpg

Ďalším trvanlivým povrchom, ktorý je pre vchodové dvere dostupný, je nástrek lakom RAL s výberom z mnohých farebných odtieňov.

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre